"Enter"a basıp içeriğe geçin

Naziler Gercekten Yenildi mi?

12 Eylül sonrası süren MHP davasında Genel Başkan Yardımcısı Agah Oktay Güner şunu der: “Fikirlerimiz iktidarda, biz hapisteyiz.”
Benzer bir durum Naziler için söz konusudur: bugün yaşadığımız Dünya’yı, gündelik hayatımızın ayrılmaz parçası olan birçok teknolojinin kökeni Nazi iktidarı döneminde gelişmeye başlamıştır.
Sadece teknoloji mi: savaş sonrası seks devrimi, hippi kültürü de ironik bir biçimde Nazi Almanyası politikalarından doğmuştur.
Konuya geçmeden önce II. Dünya Savaşı hakkında bazı ilginç noktalar:

– II. Dünya savaşı sırasında Batı Müttefik kuvvetler komutanı, NATO’nun başkomutanı ve daha sonra 34. ABD başkanı da seçilen General Dwight D. “Ike” Eisenhover Alman kökenliydi. Ailesi 18. Yüzyılda Kuzey Amerika’ya göç etmiş, Eisenhauer olan soyadları daha Amerikan olan Eisenhover olarak değişmiştir.
– İki Dünya Savaşı’da da ABD, Almanya’ya karşı savaşmıştır ama ABD nüfusu içindeki en büyük etnik kökenliler Almanlar’dır. ABD’yi daha çok İngiliz ve Hollanda kökenliler yönettiği için tarih bu şekilde gelişmiş olabilir.
– İki Dünya savaşında da, İngiltere’nin başında olan Windsor Hanedanı’nın gerçek soyadı Sachsen—Coburg-Gotha’dır. Alman kökenlidirler. 1917’de tepkiler üzerine Windsor olarak değiştirilmiştir. (Bazı İngilizler’le sohbetlerimde fark ettim ki, çok sevdikleri kraliyet ailelerinin Alman olduğunu bilmiyorlar. Soyadı değiştirmek başarılı olmuş yani.)
– Hırsları nedeniyle I. Dünya Savaşı’nı başlatan Kayzer II. Wilhelm, yenilgi sonrası Hollanda’ya taşınmıştı. II. Dünya savaşının en hararetli günlerinde, Almanya’nın Sovyetler’e saldırmasından iki hafta önce Hollanda Doorn kentinde Huis Doorn sarayında öldü. Hem İngiltere kraliyet ailesi, hem de son Rus hanedanı Romanovlar ile akrabaydı.
– ABD’nin başında olan Franklyn D. Roosevelt Hollanda kökenli Amerikalılar’dandır.
– Hitler’in I. Dünya Savaşı sonrası Berlin’de erkek jigololuk yaptığı yaygın bir söylentidir. İktidar yolundaki ilk dayanağı olan SA milisleri eşcinseldi. SS’ler kurulduktan sonra SA’lar ve liderleri Ernst Röhm tasfiye edildi. (İlk başta Hitler’e destek veren birçok kişinin sonu toplama kamplarında ölmek olmuştur.)
– II. Dünya Savaşı’nda yaygın bir biçimde kimyasal ve biyolojik silahlar kullanılmamıştır. (Yahudilerin toplama kamplarında gazla öldürülmesi hariç.) Bunun nedeni olarak Hitler’in I. Dünya Savaşı’nda cephede yaşadıkları gösterilir. (Fransa cephesinde kimyasal bombalar çok kullanılmıştı.)
– ABD’de siyahilerin eşitlik mücadelesini kazanmalarını sağlayan da II. Dünya Savaşı’dır. Zira siyahi Amerikalılar savaşta kendilerini göstermiş ve güç kazanmışlardı.
– Saddam, İran’a ABD’nin teşviğiyle saldırmıştı. Uzun yıllar süren savaş çok maliyetliydi. Bu nedenle Kuveyt’i işgal etti. Dünya’dan, özellikle ABD’den gelen sert tepki karşısında şaşırdı. Zira söylediğine göre, ona Kuveyt’i işgal etmesi için yeşil ışık yakan ABD’ydi. Bu açıklamasını pek ciddiye alan olmadı. Ama II. Dünya Savaşı’nda da İngiltere’nin, Hitler’e Polonya’yı işgal etmesi için yeşil ışık yaktığı söylentisi vardı. Böylece Hitler daha tam hazır olmadan bir savaş içinde buldu kendini. Oysa sadece bir yıl sonra savaş başlasa, elinde atom bombası gibi kullanmaktan çekinmeyeceği bir silah olacaktı.

Naziler sonrası Dünya:

1- Hitler’in savaş planları için nüfus patlamasına ihtiyacı vardı. Bu nedenle gençlik kamplarında kız ve erkek Alman gençlerini sekse teşvik ettiler. 16-17 yaşında Alman kızlarının ailelerine yazdığı mektuplarda, gençlik kamplarında eğitmenlerin geceleri onları erkeklerin çadırına götürdüğü ve sevişmelerini teşvik ettikleri yazılmıştır. Birçok genç kız bu kamplardan hamile döndü. Savaş sonrası nüfus azalmıştı Batı ülkelerinde “baby boom” teşvik edildi, cinsel devrim oldu, hippi kültürü bu ortamda oluştu.
2- II. Dünya savaşı öncesi kadınların Avrupa’da hak mücadelesi vardı. Sert tepkilerle karşılaşıyorlardı. Ama savaş zamanı erkek gücü cephelerde gerektiği için kadınlar iş alanına girdi. Böylece kadınlar haklarını daha hızlı aldı ve ekonomik güç oldular.
3- CIA, Alman gizli servisinin deneyimleri ve birçok elemanıyla 18 Eylül 1947 yılında, yani savaş sonrası kuruldu.
4- Bilgisayar teknolojisinin en önemli gelişmeleri İngiltere’de oldu. Ama bunu zorlayan Almanların kriptolojisi, şifre cihazlarıydı. Bilgisayarların ataları bu şifreleri kırmak için geliştirildi.
5- Hitler sigara karşıtıydı. Bu nedenle ilk sigara yasaklayıcılardan biridir. (Sigarayı bırakmadan önce günde 25 ile 40 arası içermiş. Hatta papaz okulundan sigara içerken yakalandığı için kovulmuş.) Mussolini de sigara düşmanıydı. Churchill puro, Roosevelt ise sigara içerdi. Yani bir anlamda II. Dünya savaşı sigara içicilerle, düşmanları arasında olmuş. -ABD’nin kuruluşunu sağlayan şey tütündür.
6- Belki duymuşsunuz: “Sovyet ve ABD uzay programları yoktu, iki ülkenin uzay çalışmalarını da Nazi Almanyası’ndan kaçırılan Alman bilim adamları yönetiyordu.”
7- Otobanlar da Nazi Almanya’sının Dünya’ya hediyesidir.
8- Atom bombasını da ilk Alman bilim adamları yapmaya başlamıştı. ABD bu teknolojiyle başarıya ulaştı.
9- Jet motorlar ve jet uçaklar da II. Dünya Savaşı sırasında geliştirilmiştir. Gerçi ilk jet motoru 1910 yılında Romanyalı bilim adamı Henri Coanda tarafından yapılmıştır.
10- Olimpiyatlara ve spora verilen önem de Nazi Almanyası’nın politikalarıyla artmıştı.
11- Yoksullara yardım politikasını da Hitler uygulamıştır. Bu sayede yoksul kesimlerden destek alıyordu.
12- Naziler sinemaya büyük önem veriyordu. Bugün dahi kullanılan bazı sinema teknolojileri Naziler sayesinde bulunmuştur.
Nazilerin akıl almaz projeleri, Thule gibi gizemli örgütlerle alakaları vardı. Uzaylılarla, yer altı uygarlı Agarta ile temasları olduğu bile söylenir. Bir de Nazi çanı denilen, zaman yolculuğu projeleri var ki daha ne olduğu anlaşılamadı ama bu yazının konusu günümüz dünyasındaki Nazi etkileriydi.
Orkun Ucar

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir