"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkler 15 bin yıldır Anadolu ‘da

Bilimsel Arastirmaci Sayin Haluk Tarcan, Türklerin Anadolu’ya bin degil 15 bin yil önce geldigini belgeleriyle ortaya koydu.
Türkler 15 bin yildir Anadolu’da

Arastirmaci-yazar Halk Bilimci Haluk Tarcan’in Kazim Mirsan’in belgelerine dayanarak yaptigi açiklamaya göre;

* Türkler 15 bin yildir Anadolu’da

* Pontus’lulardan bin 300 yil önce Karadeniz’de Türkler vardi

* 1071 tarihi, Türklerin Anadolu’ya ilk degil, son gelis tarihidir

* Ilk tarihçi Heredot degil, Türk komutandir

* Yaziyi Türkler buldu, ilk alfabe Latin alfabesi degil

* Istanbul Bizans’la baslamadi, binlerce yil önce Türkler kurdu

* Roma ve Pekin’i biz kurduk

* Okulu ve üniversiteyi ilk Türkler kurdu.

* Türkler, Batiya demokrasiyi, seçimi götürdüler.

Arastirmaci yazar Tarcan, Türklerin Anadolu’daki varliginin aslinda 15 bin yila dayandigini ve Türklerin Anadolu’ya giris tarihi olarak bilinen “1071” yilinin Avrupalilarin dayatmasi oldugunu söyledi. Programda Izmir Barosu Baskani Avukat Nevzat Erdemir de önemli açiklamalar yapti. Haluk Tarcan’in yaptigi açiklamalar ve gösterdigi belgelere göre Dünya tarihi Türklerle basliyor ve Türk kültürü tüm dünya kültürlerinin temelini olusturuyor. Buna göre; yaziyi Sümerlerden, hukuku Romalilardan binlerce yil önce kullaniyorduk.

Ilk tarihçi Bilge Atung

Tarcan’in açiklamalarina göre, dünyanin ilk tarihçisi Bilge Atung Ukuk adli bir Öntürk kumandanidir. Tarcan, “Heredot’tan 87 yil önceki M.Ö. 572-535 yillari arasinda yasamis olan ordu kumandani ilk tarihçidir. Bizim ön atamizdir” dedi. Programda Alevilerin Öntürk kültürünü günümüze tasiyip tasimadigi sorusu da soruldu. Tarcan, Alevi mezarlarinda bulunan Öntürkçe damgalarin bu tezi güçlendirdigini ifade etti. Misir hiyerogliflerinin dogru okundugunu düsünmüyorum diyen Tarcan hiyerogliflerin okunan kisminda Öntürklerin varliginin görüldügünü belirtti. Tarcan, arkeolojik eserlerin degerlendirilmesinde gördügü yanlis uygulamayi da örnekleriyle anlatti.

1071 tarihi Bati’nin icadi

Haluk Tarcan, Anadolu’ya M.Ö. 13 bin yilinda geldigimizin bölgede bulunan magara yazilariyla ortaya çiktigini söyledi. Tarcan “atalarimiz 13 bin yilinda geldigine göre demek ki buzullar nedeniyle göç ettiler. 1071 tarihi Bati tarafindan Anadolu’daki Türk varligini yok etmek için icat edilmistir. En son gelis tarihimizi ilk gelis gibi göstermislerdir” dedi. “Anadolu’ya göçebe degil göçmen olarak geldik. Geldigimizde yaziya ve bir kültüre zaten sahiptik” diyen Arastirmaci-Yazar Tarcan, Türklerin Anadolu’ya ve oradan da Avrupa’ya yaydigi kültürünü su sekilde anlatti: “Sümerler yaziyi 5 bin yilinda buldu biz 12 binlerde yazi elemani içeren figürlere sahiptik. Ilk okul ve üniversite bu nedenle Öntürklerde görüldü. Anadolu’ya isik getirdik. Türkler, Batiya demokrasiyi, seçimi götürdüler.

Pontus çarpitmasi

Tarcan, Pontus Rumlarinin Trabzon’a M.Ö 700-800 yillarinda yerlestigini ancak Türklerin M.Ö. 2000 de orada oldugunu söyledi. Arastirmaci Tarcan, bu bölgede yapilan arastirmalarda bu gerçek bilinmeden degerlendirme yapildigi için bulunan eserlerin Türk kültürüne göre degil Hiristiyan kültürüne göre yorumlandigini ifade etti. Haluk Tarcan, “Istanbul, Konstantin’in degil Türklerin sehridir; Pekin ve Moskova’yi da Türkler kurdu” dedi.

Yeni silah uyum yasasi

Avukat Nevzat Erdemir de, Anadolu’dan ve Anasaya’dan silinmeye çalisilan Türk adi ve degerleri ile ilgili olarak sunlari söyledi: “Türkiye bir rejim degisikligine dogru gidiyor. Bati Türklere karsi önyargili. Atatürk, ‘tarihi yazmak yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadik kalmalidir’der. Topla tüfekle Türkleri geçemeyen Avrupa, silah degistirdi. Simdi silah AB uyum yasalari. Bu süreci 3. tanzminat olarak degerlendirebiliriz. Egemenlik dis güce devredildi”.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir