"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zihin Kontrolü Olabilir mi?

Zihin kontrolü cesitli ilaclar kullanilarak bir takim aygitlar yardimiyla kisinin yada kisilerin düsüncelerine etki etme ve yönlendirmeye verilen addir.Gecmiste cokca kullanilan ve halan kullanilmakta olan yöntemlerden biridir.Son yillarda bir cok gizli örgütün ana hedefi kisi beyninin kontrol altina alinmasi olmustur.Bu ugurda milyonlarca dolarlik labaratuarlar kurulmustur.Eski kültlerin de uyguladigi zihin kontrolü bu labaratuarlarda teknolojinin de yardimiyla gelistirilmistir.

Zihin kontrolünü nasil saglayabilirsiniz?

1-Radyo dalgalariyla:Kisi beyni tenin bütün sistemlerini yönetir ve aralarinda isbirligi saglar.Tüm zihinsel faaliyetler, düşünceler, duygular, fiziksel duyular ve hareketler kendilerine özgü frekanslara sahiptir. Beş duyu organımızla algıladığımız her şey belirli bir beyin faaliyeti meydana getirir. Bütün hastalıklar, davranışlar, düşünceler, duygular ve algılamalar da kendine özgü dalga boyuna ve frekansa sahiptir.Radyo dalgalari kullanilarak bu frekanslar yardimiyla beyine etki edilir.

2-25.Kare teknigiyle:Her türlü izletiler 24 kare görselin 1 saniyede ardarda gelmesiyle haraketli hale gelir.Kisi beyni 24 kareyi algilarken bunlarin ardina gizlenmis olan 25. kareyi algiliyamaz.Algilayamadigi bu kare beyne direk gecer ve bilince yerlesir.25. kare program yapımcıları tarafından insanları yönlendirmede kullanılabilir.25. kare ile kisileri, herhangi bir fikre veya eyleme, belli bir adaya oy vermeye, bir ürüne bağımlılığa ya da başka bir amaç doğrultusunda yönlendirerek zihin kontrolü saglayabilirsiniz.Dil ögrenme uygulamalarinda da bu yöntem yaygin olarak kullanilmaktadir.

3-Ses, renk ve simgelerle:Renklerin kisiler uzerinde ne kadar etkili oldugu bilinmektedir.Renklerin, seslerin ve simgelerin tek tek yada birlikte kullanilarak, belli bi duzende uyum icinde hizla hareket ettirilmesiyle kisilerin, özelliklede cocuklarin zihin kontrolü saglanilabilir.

4-Müzik ve koku ikilisini kullanarak:Günümüzde ruhi gerginlikleri artıran veya ruhsal sıkıntıları çözen, cinsel istek veya isteksizlikleri arttıran, duygusallığı güçlendiren, dişiliği kuvvetlendiren, kisinin manevi dengesini bozan, kiside korku halleri doğuran, agresifliği artıran veya azaltan çeşitli aromalar yani kokular üretilmeye başlamıştır.
Bu aromalar kisi davranışlarını kontrol altında tutmak için kullanılmaktadır.
Kisi beyninde kokulara ait bilgilerin saklandığı bir hafıza merkezi vardır ancak onların beyin tarafından denetimi olanaksizdir. Bu yüzden kokular kisi psikolojisinin en zayıf noktasıdır ve psikolojik savaşta kullanıma elverişlidir.
Bu kokular muzik esliginde ortama aktarildiginda kisi psikolojisini etkilemektedir.Farkindaysaniz artik magazalarda, sinemalarda, otobuslerde, ucaklarda ve daha bir cok yerde muzik ve koku ikilisi kullanilmaktadir.

5-Görsel ve yazili basin araciligiyla:25.Kare yöntemi kullanilarak televizyon, radyo ve gazetelerle de toplum yada kisiler üzerinde zihin kontrol yapilabilir.Özellikle ülkemizde kullanilan yöntem budur.Televiyon araciligiyla ve yapilan program, dizi, film, yalan haber her ne varsa toplum üzerinde kullanilir.

6-Psikotronik ve Psikotropik Teknolojiyle:Hipnoz ve psikolojik baski kullanilarakda kisiler yada toplumlar yönlendirelbilir.

7-Nana teknoloji ve ilaclarla:Son dönemlerde bilimin gelismesiyle nano-teknolojik ilaclar kullanilmaktadir.Bu yöntemde son derece etkili bir uygulamadir.Gelecekte daha cok bu yöntem gecerli olacaktir.

Inansakta inanmasakta zihin kontrolü vardir ve kullanilmaktadir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir